Директор ГАМСУМО Б.У. Салиев наградил сотрудников в честь дня независимости Кыргызской Республики

Директор ГАМСУМО Б.У. Салиев поздравил муниципальных служащих  и представителей неправительственных организаций с праздником 26-летия Независимости Кыргызской Республики и наградил их ведомственными наградами.

В его поздравлении отмечается,  что  вот уже 26-ой год, как мы ежегодно отмечаем День независимости. За это время Кыргызстан показал себя миру как свободолюбивое, суверенное государство.

Кыргызстан ступил на путь важных перемен и серьезных обновлений. Решается будущее Кыргызстана.

Мы все ответственны за судьбу страны, потому что мир, стабильность и спокойствие в Кыргызстане начинается с каждой семьи, с каждой улицы, с каждого села, города, района. Святой долг нашего поколения – оставить в наследие потомкам процветающее, успешное и сильное государство.

Сегодня на принципах МСУ действуют все первичные административно-территориальные единицы республики – это 31 город и 453 айыльных аймака и на местах работают 7,9 тысяч муниципальных служащих.

В конце своего поздравления глава Агентства вручил ряду муниципальных служащих нагрудные знаки «Отличник МСУ» и Почетные Грамоты Агентства.

 

ТИЗМЕСИ

 

Аты-жөнү

Ээлеген кызматы

К/

Ош облусу

  1.  

Аскаров Замирбек Марипбаевич

Ош шаарынын биринчи вице-мэри

 

  1.  

Келдибеков Арапбай

Өзгөн районунун Мырза-Аке айыл өкмөтүнүн  аскердик эсептөө-тактоо бөлүмүнүн башчысы

 

  1.  

Жолонова Анарбү Кожомбердиевна

Өзгөн районунун Мырза-Аке айыл өкмөтүнүн  киреше боюнча жетектөөчү адиси

 

  1.  

Аширбаев Исманали Каимович

Өзгөн районунун Дөң-Булак айыл өкмөтүнүн башчысынын орун басары

 

  1.  

Кыргызбаев Муратбек Узакович

Өзгөн районунун Төрт-Көл айыл өкмөтүнүн башчысынын орун басары

 

  1.  

Суранбаев Осмонали Кенжебаевич

Өзгөн районунун Жалпак-Таш айыл өкмөтүнүн финансы-экономика бөлүмүнүн башчысы 

 

  1.  

Төлөнбаева Шарипа

Өзгөн районунун Мырза-Аке айыл аймагынын тургуну

 

  1.  

Көчкөнбаев Токтогул

Кара-Кулжа районунун Кара-Кочкор айыл өкмөтүнүн турак жай боюнча башкы адиси

 

  1.  

Темиркулов Кабылбек Казыбаевич

Ош шаарынын мэриясынын шаардык чарба жана транспорт бөлүмүнүн башкы адиси

 

Баткен облусу

  1.  

Анарботоев Абдулмухтар Дастанович

Исфана шаарынын мэри

 

  1.  

Илиязова Токто

Кадамжай райондук мамлекеттик администрациясынын башчысы-акимдин орун басары

 

  1.  

Мамытов Абды-Маннап Набиевич

Баткен районунун Дара айыл өкмөтүнүн өзгөчө кырдаалдар боюнча адиси

 

  1.  

Бекмуратов Баймурат Асатович

Лейлек районунун мамлекеттик администрациясынынбашчысы-аким

 

  1.  

Адинаев Сапарали Баситович

Кулунду айыл өкмөтүнө караштуу Максат айылынын айыл башчысы

 

Жалал-Абад облусу

  1.  

Сатымкулов Майорбек Асанканович

Токтогул райондук мамлекеттик администрация башчысы-аким

 

  1.  

Кошбаев Эркин Темиркулович

Чаткал районунун Каныш-Кыя айыл аймагына караштуу коммуналдык чарбанын башкы инженери

 

  1.  

Асранкулова Буукатыча Акбаралыевна

Таш-Көмүр шаардык мэриясынын башкы адиси

 

  1.  

Орозматова Манзура Анарбаевна

Сузак районунун Атабеков айыл өкмөтүнүн башкы адиси

 

  1.  

Тораходжаев Давлатходжа Тораходжаевич

Сузак районунун Таш-Булак айыл өкмөтүнүн башчысынын социалдык маселелер боюнча орун басары

 

  1.  

Джумаев Руслан Эгембердиевич

Сузак районунун Кызыл-Туу айыл өкмөтүнүн жооптуу катчысы

 

  1.  

Теңизбаев Ташболот

Сузак районунун Кара-Алма айыл өкмөтүнүн салык боюнча башкы адиси

 

  1.  

Султанов Хурдинхожа

Насирдинович

Сузак районунун Таш-Булак айыл аймагынын тургуну

 

  1.  

Шайымкулов Абдилажан Ормошевич

Сузак районунун Көк-Арт айыл өкмөтүнүн башчысынын орун басары

 

  1.  

Токтоболотов Таалайбек Иманович

Тогуз-Торо райондук ишкерлер ассоциациясынын төрагасы

 

  1.  

Урайимов Амир

Сузак районунун Барпы айыл өкмөтүнүн өзгөчө кырдаалдардын алдын алуу боюнча адиси

 

Нарын облусу

  1.  

Абыкеев Темирболот Асаналиевич

Кочкор районунун Кош-Дөбө айыл өкмөтүнүн башчысы

 

  1.  

Абдылдаев Алмаз Орозбекович

Ак-Талаа районунун Кызыл-Белес айыл өкмөтүнүн башчысы

 

  1.  

Мейманов Калыйбек Эргешович

Ак-Талаа районунун Кош-Дөбө айыл өкмөтүнүн жооптуу катчысы

 

  1.  

Айсаева Эльмирахан Михамбеджановна

Нарын районунун Орток айыл өкмөтүнүн финансы-экономика бөлүмүнүн башчысы

 

Талас облусу

  1.  

Умарбеков Бакыт Анарбайевич

Кара-Буура районунун Бейшеке айыл өкмөтүнүн башчысы

 

  1.  

Курманалиев Багышалы Токтоназарович

Кара-Буура районунун Бейшеке айылындагы “Алты ата” ИСКАКБсынын төрагасы

 

Чүй облусу

  1.  

Апбасов Каныбек Сагынбекович

Чүй райондук мамлекеттик администрация башчысы-аким

 

  1.  

Ивахова Айгуль Максутовна

Токмок шаардык мэриясынын уюштуруу иштери жана документтик камсыздоо бөлүмүнүн жетектөөчү адиси

 

  1.  

Ысманалиева Фарида Кыялбековна

Ысык-Ата районунун Сын-Таш айыл өкмөтүнүн чыгымдар боюнча башкы адиси

 

  1.  

Гафиров Гламжан Абрахманович

Кара-Балта шаардык мэриясынын аппарат жетекчиси

 

  1.  

Садалиев Улан Шейшенбекович

Сокулук райондук администрация башчысы-акимдин биринчи орун басары

 

  1.  

Ибраимова Алмагуль Саттыклычовна

Кант шаардык мэриясынын чыгымдар боюнча башкы адиси

 

  1.  

Келгенбаева Назгул Жапаровна

Чүй районунун Бурана айыл өкмөтүнүн жооптуу катчысы

 

  1.  

Тургуналиев Жаныбек Калыевич

Чүй районунун Онбир-Жылга айыл өкмөтүнүн башчысы

 

  1.  

Ибраимов Мирлан Аскарбекович

Токмок шаардык коммуналдык ишканалар комбинатынын мүдүрүнүн орун басары

 

ГАМСУМО

  1.  

Талканбаева Рахат Аттокуровна

Кыргыз Республикасынын жергиликтүү өз алдынча башкаруу иштери жана этностор аралык мамилелер боюнча мамлекеттик агенттигинин долбоорунун “Кыргыз Республикасындагы жергиликтүү өз алдынча башкаруу деңгээлинде мамлекеттик каржы тармагында “теңме-тең” принциби боюнча окутуу практикасын кеңейтүү” көзөмөл жана баалоо координатору

 

  1.  

Ким Мирон Яковлевич

“Юнипрогресс” курулуш компаниясынын башкы инженери

 

  1.  

Алиев Жалал Абдыкадырович

Кыргыз Республикасынын жергиликтүү өз алдынча башкаруу иштери жана этностор аралык мамилелер боюнча мамлекеттик агенттигинин Ош облусунун Өзгөн району боюнча коомдук кабылдаманын жооптуу катчысы

 

 

Кыргыз Республикасынын жергиликтүү өз алдынча башкаруу жана этностор аралык мамилелер боюнча мамлекеттик агенттигинин 2017-жылдын 25-августу

№ 01-18/117  буйругу

 

Кыргыз Республикасынын жергиликтүү өз алдынча башкаруу жана этностор аралык мамилелер боюнча мамлекеттик агенттигинин ведомстволук “Ардак грамотасы” менен сыйлангандардын

ТИЗМЕСИ

Аты-жөнү

Ээлеген кызматы

Баткен облусу

  1.  

Пинназаров Эсенболот Дубанаевич

Баткен шаарынын мэриясынын өнөр-жай, курулуш жана айыл чарба секторунун башкы адиси

  1.  

Токсонбаев Бактыбек Токсонбаевич

Баткен шаарынын мэриясынын аппаратынын жетекчиси

  1.  

Шадыбеков Манас Саитбурканович

Баткен районунун Дара айыл өкмөтүнүн Кан айылынын айыл башчысы

Ош облусу

  1.  

Абдыразаков Курстанбек Бекиевич

Өзгөн районунун Кароол айыл өкмөтүнүн аскердик каттоо боюнча инспектору

  1.  

Сайитов Мавлянкул

Өзгөн районунун Зергер айыл аймагынын Ничке-Сай айылынын башчысы

  1.  

Маматова Рахат Кеңешбековна

Өзгөн районунун Жылалды айыл өкмөтүнүн жооптуу катчысы

  1.  

Бусуев Маматибраим Темирбаевич

Өзгөн районунун Мырза-Аке айыл өкмөтүнүн башчысынын орун басары

  1.  

Булашбаев Осмонали

Өзгөн районунун Дөң-Булак айыл аймагынын Бахмал айылынын башчысы

  1.  

Абдыразакова Гульшат Абдалимовна

Өзгөн районунун Ийри-Суу айыл өкмөтүнүн жоопту катчысы

  1.  

Дооранова Гульмира Ураимовна

Өзгөн районунун Куршаб айыл өкмөтүнүн иш-кагаздар боюнча жетектөөчү адиси

  1.  

Сопуев Кубанычбек Жолдошбаевич

Өзгөн районунун Кызыл-Октябрь айыл өкмөтунун жооптуу катчысы

  1.  

Иминов Заитжан Садыкжанович

Өзгөн шаардык мэриясынын башкы адиси

  1.  

Кулбаева Ширинболсун

Ош шаарынын №6 “Манас Ата” аймактык кеңешинин жооптуу катчысы

  1.  

Апендиева Миргүл Бааридиновна

Ош шаарынын №10 “Курманжан Датка” аймактык кеңешинин жооптуу катчысы

Жалал-Абад облусу

  1.  

Султанбаев Рахманалы Тургунбаевич

Майлуу-Суу шаарынын мэриясынын аппарат жетекчиси

  1.  

Адылбек кызы Динара

Ноокен районунун Кочкор-Ата шаарынын мэриясынын аппарат жетекчиси

  1.  

Боронбаев Нурлан Абдираимович

Таш-Көмүр шаарынын мэриясынын социалдык тармактар боюнча бөлүмүнүн башкы адиси

  1.  

Осмонова Жайнагул Айтикеновна

Чаткал районунун Каныш-Кыя айыл өкмөтүнүн социалдык маселелер боюнча жетектөөчү адиси

  1.  

Бабатаев Өмүржан Самарбекович

Таш-Көмүр шаарынын 1-Вице-мэри

  1.  

Жунусов Алижан Эгемович

Ноокен районунун Момбеков айыл өкмөтүнүн салык боюнча жетектөөчү адиси

  1.  

Дуйшебаева Бактыгюл Ызабековна

Таш-Көмүр шаардык кеңешинин жетектөөчү адиси

  1.  

Наралиева Саламат Качканкуловна

Токтогул шаардык кеңешинин жооптуу катчысы

  1.  

Жусупова Сапаргуль Коргонбаевна

Көк-Жаңгак шаарынын вице-мэри

  1.  

Ибраимов Исмадияр

Сузак районунун Ырыс айыл өкмөтүнүн башкы адиси

  1.  

Саипов Джоробек

Сузак районунун Багыш айылынын кеңешинин депутаты

  1.  

Абдыкулов Уланбек Аманбаевич

Сузак районунун Барпы айылынын кеңешинин төрагасы

  1.  

Калбаев Бакытбек Мамажанович

Сузак районунун Курманбек айылынын кеңешинин депутаты

  1.  

Ормонов Тыныч Маматович

Сузак районунун Атабеков айылынын кеңешинин депутаты

Нарын облусу

  1.  

Дөөлөтбай уулу Жамгырчы

Нарын шаарынын мэриясынын башкы адиси

  1.  

Султангазиев Алымкул Турарович

Ат-Башы райондук мамлекеттик администрациясынын уюштуруу иштери жана жергиликтүү өз алдынча башкаруу иштери боюнча секторунун башчысы

  1.  

Кайыпов Нурлан Бекболотович

Нарын шаарынын мэриясынын социалдык-маданий өнуктүрүү секторунун башкы адиси

  1.  

Эсеналиев Камчыбек Сарбагышович

Нарын шаарынын мэриясынын экономика, өнөр-жай, ишкерликти колдоо жана инвестиция тартуу бөлүмүнүн адиси

  1.  

Чылымов Тынчтыкбек Абраимович

Ак-Талаа районунун Кош-Дөбө айыл өкмөтүнүн жер, турак-жай, коммуналдык маселелер жана өзгөчө кырдаалдар боюнча башка адиси

  1.  

Итикулов Ирбис Асанович

Ак-Талаа районунун караштуу Жерге-Тал айылында айыл башчысы

Ысык-Көл облусу

  1.  

Кайдуева Клара Дженишевна

Чолпон-Ата шаарынын мэриясынын жооптуу катчысы

  1.  

Таштамбекова Эльмира Джукешевна

Тюп районунун Михайловка айыл өкмөтүнүн аскердик каттоо бөлүмүнүн нускоочусу

Талас облусу

  1.  

Каримов Амангельди Калдымбаевич

Кара-Буура районунун Кара-Буура айыл өкмөтүнүн жер маселелери боюнча башкы адиси

  1.  

Турдуманбетов Шайыбек Алтымышович

Кара-Буура районунун Бейшеке айыл өкмөтүнүн жер жана турак жай коммуналдык менчик боюнча башкы адис

 

 

 

Чүй облусу

  1.  

Болокбаева Зарема Сабырбековна

Жайыл районунун Талды-Булак айыл өкмөтүнүн финанс-экономикалык бөлүмүнүн башчысы

  1.  

Мусаев Уран Мирбекович

Кант шаарынын

вице-мэри

  1.  

Тусупбекова Ташхан Рафиковна

Токмок шаардык кеңешинин жетектөөчү адиси

  1.  

Кусанов Самат Арстанбекович

Токмок шаарынын мэриясынын документтик жана укуктук камсыздоо бөлүмүнүн башчысы

  1.  

Турсуналиев Бактыбек Жумаканович

Чүй районунун Сайлык айыл өкмөтүнүн башчысы

  1.  

Алышпаев Замир Тентимишевич

Чүй районунун Шамшы айыл өкмөтүнүн башчысы

  1.  

Нурдинов Азиз Абикович

Чүй районунун Кош-Коргон айыл өкмөтүнүн башчысы

  1.  

Балбаева Калипа Усойуновна

Орловка шаарынын аскердик катто столдун инспектору

  1.  

Азылова Нургуль Кумаровна

Жайыл райондук мамлекеттик администрациясынын уюштуруу, кадрлык жана жергиликтүү өз алдынча башкаруу органдары менен иштөө бөлүмүнүн башчысы

ГАМСУМО

  1.  

Чалбаев Азиз Чолпонкулович

Кыргыз Республикасынын жергиликтүү өз алдынча башкаруу иштери жана этностор аралык мамилелер боюнча мамлекеттик агенттигинин уюштуруу иштери, жергиликтүү өз алдынча башкаруу органдарына усулдук жана маалыматтык колдоо көрсөтүү башкармалыгынын мамлекеттик программаларды жана долбоорлорду пландоо жана координациялоо секторунун башчысы

  1.  

Айдаралиева Бусапира Эргешбаевна

Кыргыз Республикасынын жергиликтүү өз алдынча башкаруу иштери жана этностор аралык мамилелер боюнча мамлекеттик агенттигинин бухгалтери

  1.  

Айтибаев Идрис

Бабур атындагы Ош мамлекеттик академиялык өзбек музыкалуу драма театрынын директорунун орун басары

  1.  

Түркменов Медет

Кыргыз Республикасынын жергиликтүү өз алдынча башкаруу иштери жана этностор аралык мамилелер боюнча мамлекеттик агенттигинин Чүй облусунун Токмок шаары боюнча коомдук кабылдаманын жооптуу катчысы

  1.  

Борбушев Бекболот Осокеевич

Кыргыз Республикасынын жергиликтүү өз алдынча башкаруу иштери жана этностор аралык мамилелер боюнча мамлекеттик агенттигинин Чүй облусунун Москва району боюнча коомдук кабылдаманын жооптуу катчысы

  1.  

Кадыралиев Айдар Джанжигитович

Вернуться к списку новостей
Вверх